Kolorowy Uniwersytet
Dzisiaj zainaugurowaliśmy jubileuszową X edycję Kolorowego Uniwersytetu UAM, projektu edukacyjnego, który od 10 lat rozbudza pasje i zainteresowania badawcze dzieci z klas II-V szkół podstawowych.
Krzysztof Smura
Diamentem z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej w 2020 roku została Martyna Bąk. Jak sama mówi, to dla niej duże wyróżnienie i dobry prognostyk na naukowej ścieżce. Diament stwarza dla niej możliwości indywidualnego rozwoju i zapewnia pieniądze na własne badania.
redakcja
Prof. UAM Maciej Musiał z Wydziału Filozoficznego został laureatem tegorocznej Nagrody Naukowej Polityki. Naukowiec został wyróżniony w kategorii Nauki Humanistyczne.
Magdalena Ziółek
W tym roku po raz drugi odbyła się rekrutacja do Szkoły Doktorskiej, która na mocy nowej Ustawy o Szkolnictwie Wyższym zastąpiła wcześniejsze studia doktoranckie.
Magdalena Ziółek
Paulina Ratajczyk z V roku chemii materiałowej na Wydziale Chemii UAM swój „diamentowy” projekt „W poszukiwaniu wydajniejszych organicznych materiałów fotowoltaicznych – od modyfikacji chemicznych po wpływ warunków ekstremalnych” będzie realizowała pod kierunkiem prof. Andrzeja K
redakcja
EPICUR oferuje studentkom i studentom pierwsze kursy w nowym roku akademickim. Zajęcia będą prowadzone przez europejskie uczelnie należące do konsorcjum. Zapisy trwają!