Nauka

Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Prof. Artur Stefankiewicz, najmłodszy profesor tytularny na Wydziale Chemii i zastępca dyrektora Centrum Zaawansowanych Technologii, o drodze naukowej i planach na przyszłość, opowiada w rozmowie z Krzysztofem Smurą.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Z prof. Bogumiłą Kaniewską, Rektorką UAM, o wyzwaniach stojących przed uczelnią w czasie kadencji pierwszej kobiety na tym stanowisku, rozmawia Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Życie Uniwersyteckie - październikowy numer to 36 stron wypełnionych artykułami o naukowcach i ich badaniach. Rozmawiamy m.in. z nową Rektor UAM prof. Bogumiłą Kaniewską i Premier prof. Hanną Suchocką. Osobne miejsce przeznaczyliśmy dla siódemki wspaniałych.
Fotografia w nagłówku
prof. Maciej Walkowski
Pandemia wirusa SARS- CoV- 2 i będącej jej następstwem choroby układu oddechowego COVID 19 oznacza nie tylko poważny kryzys zdrowotny i humanitarny, ale także – szczególnie w dłuższej perspektywie – kryzys gospodarczy i finansowy, z groźbą pojawienia się długotrwałej recesji włą
Fotografia w nagłówku
Joanna Matuszczak-Świgoń
Na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM odbyła się Ogólnopolska E-Konferencja Naukowa pt. Doświadczanie pandemii COVID-19 w Polsce. Konferencja odbyła się w formule zdalnego dostępu za pomocą rozwiązań MS Teams.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Agnieszka Nymś-Górna jest laureatką Stypendium im. dr. Jana Kulczyka. Doktorantka przygotowuje równolegle dwie rozprawy doktorskie. Jedną z socjologii, a drugą z pedagogiki. Z Agnieszką Nymś-Górną rozmawia Jagoda Haloszka.