Ogólnouniwersyteckie

Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
29 września w Auli Lubrańskiego Collegium Minus odbyła się konferencja poświęcona organizacji nowego roku akademickiego. Udział w niej wzięła Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska wraz z gronem swoich prorektorów.
Fotografia w nagłówku
Agnieszka Książkiewicz
Senat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrał się po raz pierwszy w nowym składzie, po wyborach, które odbyły się w lipcu 2020 roku. Obrady toczyły się jednocześnie online oraz w Sali Senatu.
Fotografia w nagłówku
Krzysztof Smura
Z prof. Bogumiłą Kaniewską, Rektorką UAM, o wyzwaniach stojących przed uczelnią w czasie kadencji pierwszej kobiety na tym stanowisku, rozmawia Krzysztof Smura.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Życie Uniwersyteckie - październikowy numer to 36 stron wypełnionych artykułami o naukowcach i ich badaniach. Rozmawiamy m.in. z nową Rektor UAM prof. Bogumiłą Kaniewską i Premier prof. Hanną Suchocką. Osobne miejsce przeznaczyliśmy dla siódemki wspaniałych.
Fotografia w nagłówku
Magdalena Ziółek
25 września w Auli Lubrańskiego Collegium Minus odbył się benefis prof. Jacka Gulińskiego. Okazją była 70 rocznica urodzin a także jubileusz 45-lecia pracy na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
COVID-19. Uczeni opublikowali pierwsze wyniki badań w czasopiśmie Science, które wskazują, że geny wpływają na przebieg choroby wywołanej przez wirus SARS-CoV-2. W badaniach The COVID Human Genetic Effort uczestniczy dr Paweł Zawadzki z zespołem naukowców.