redakcja

Fotografia w nagłówku
redakcja
W gabinecie rektora UAM prof. Andrzeja Lesickiego odbyło się posiedzenie Komisji Stałej ds. Collegium Polonicum, w którym biorą udział władze Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europa-Universität Viadrina.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Opublikowano wyniki IX edycji Diamentowych Grantów. Tym razem ministerstwo przeznaczyło dla laureatów 14 milionów złotych. Sporą część z tej sumy otrzymali laureaci z UAM. W tym roku jest ich siedmioro. Każdy z nich będzie otrzymywał po 2,5 tysiąca złotych przez okres sięgający nawet 4 lat.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło konkurs Sonatina 4.Wśród laureatów znalazło się dwóch naszych naukowców.
Fotografia w nagłówku
redakcja
28 lipca prof. Zofia Szweykowska-Kulińska powołała do życia Zespół roboczy do spraw zmian klimatu i kryzysu środowiskowego.  Zespół będzie działał w ramach Szkoły Nauk Przyrodniczych UAM a do jego zadań należeć będzie m.in. diagnoza i wypracowanie dobrych praktyk związanych ze zmniejszeniem...
Fotografia w nagłówku
redakcja
StethoMe – urządzenie, którego pomysłodawcami jest dwoje naukowców z Wydziału Fizyki UAM uzyskało dodatkowe finansowanie. Pieniądze wpłynęły m.in. z brytyjskiego funduszu Sebastiana Kulczyka  Manta Ray oraz polsko -izraelskiego TDJ Pitango Ventures. W sumie poznański start-up otrzymał 2,5 mln USD.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Miło nam poinformować, że Rektor-Elekt prof. Bogumiła Kaniewska została przewodniczącą Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich na kadencję 2020-2024!