Wydział Biologii

Fotografia w nagłówku
Dr Andonis Karachitos  
System drożdżowy do przeszukiwania inhibitorów głównej proteazy SARS-CoV-2 wykorzystuje w swych badaniach dr Andonis Karachitos z Wydziału Biologii UAM. 
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Prof. Jacek Radwan otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2020 w kategorii nauk o życiu i o Ziemi. Biolog ewolucyjny z UAM dołączył do grona laureatów Polskiego Nobla z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Trwa digitalizacja cennych zbiorów przyrodniczych Wydziału Biologii UAM, kolekcjonowanych od kilkuset lat. O projekcie AMUNATCOLL z prof. Bogdanem Jackowiakiem rozmawia Ewa Konarzewska-Michalak.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Paweł Szymkowiak. Pajęcza sieć jest niemal tak wytrzymała na rozciąganie jak stal, mocniejsza od kuloodpornego kevlaru, prawdopodobnie hypoalergiczna i sterylna. Taki super materiał można byłoby wykorzystać w przemyśle i w medycynie.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Prof. Jacek Radwan został laureatem Polskiego Nobla! Naukowiec został doceniony w obszarze nauk o życiu i o Ziemi za wykazanie roli ewolucyjnego mechanizmu optymalizacji zmienności genetycznej w kształtowaniu odporności na patogeny i tolerowaniu własnych antygenów.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
Tomasz Bartylak jest studentem IV roku biotechnologii w języku angielskim na Wydziale Biologii. Zajmuje się niesporczakami. Na początku, jak sam mówi, był studentem asystującym, jednak z czasem odnalazł własną ścieżkę, która doprowadziła go do Diamentowego Grantu.