Życie

Fotografia w nagłówku
Kolorowy Uniwersytet
Dzisiaj zainaugurowaliśmy jubileuszową X edycję Kolorowego Uniwersytetu UAM, projektu edukacyjnego, który od 10 lat rozbudza pasje i zainteresowania badawcze dzieci z klas II-V szkół podstawowych.
Fotografia w nagłówku
Danuta Chodera-Lewandowicz
Pierwsze katolickie Koło Misyjne złożone zostało przy uniwersytecie w Münster (Niemcy). Wydarzenie to uznawane jest za początek akademickiego ruchu misyjnego w Europie i na świecie. W Polsce początki ruchu związane są z Poznaniem.
Fotografia w nagłówku
Jagoda Haloszka
W przeddzień rozpoczęcia zajęć dydaktycznych odbył się na UAM Dzień Studenta I Roku. W tym roku, ze względu na reżim sanitarny, uroczystość odbyła się bez obecności studentów. Zainteresowani mogli w niej uczestniczyć zdalnie, dzięki transmisji online.
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska-Michalak
Poznańska Nagroda Literacka 2020. Poetka Krystyna Miłobędzka laureatką Nagrody im. Adama Mickiewicza. Monika Glosowitz, Agnieszka Pajączkowska i Joanna Żabnicka zostały nominowane do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Decyzję kapituły poznamy w listopadzie.
Fotografia w nagłówku
redakcja
Reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu okazała się najlepsza w pierwszych w historii Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej kobiet, które w środę zakończyły się w Szczecinie. W finale poznanianki pokonały drużynę Uniwersytetu Gdańskiego 1:0
Fotografia w nagłówku
Ewa Konarzewska -Michalak
Naukowcy, którzy od lat badają glistnika jaskółcze ziele, przypuszczają, że związki w nim zawarte wykazują aktywność przeciwko SARS-CoV-2. Jeśli to udowodnią, mogą przyczynić się do odkrycia skutecznego lekarstwa na COVID-19.